Parduodamos malkos (lapuočių)

Lapuočių medžių malkos yra labai populiarios. Mes parduodame šių lapuočių medžių malkas: beržo, ąžuolo, uosio, juodalksnio, baltalksnio ir drebulės. 

Ąžuolo ir uosio malkos pasižymi itin dideliu kaitrumu, todėl šių lapuočių malkos tinka didelėms, užkraunamiems katilams, taip pat centrinio šildymo katilams kūrenti. Ąžuolo ir uosio malkų anglys ilgai rusena, todėl jomis kūrenant nereikia dažnai užkrauti pakuros. 

Dar vienas šių malkų privalumas yra tas, kad sausoje malkinėje jas galima laikyti net keletą metų. Kitaip nei kitų medžių malkos, jos nesupūs, nesutrūnys. Tačiau šiomis malkomis nerekomenduojama kūrenti koklines krosnis, nes dėl didelio kaitrumo kokliai gali suskilinėti.
 
Koklinių krosnių turėtojams rekomenduojame kitų lapuočių – beržo, juodalksnio, baltalksnio malkas. Beje, beržinės malkos nuo senų laikų yra pačios populiariausios malkos, nes jos labai kaitrios, tačiau kartu tinkamos koklinėms krosnims.

Beržinės malkos puikiai tinka pirčiai iškūrenti, akmeniniai krosniai įkaitinti ar vandeniui šildyti. Juodalksnio malkos mėgstamos dėl mažo dervų kiekio medienoje, tačiau šių malkų kaitrumas mažesnis nei beržo, todėl šios malkos tinkamos mažesnėms krosnims kūrenti (nėra rizikos kokliams suskilinėti), mažesnėms patalpoms apšildyti.

Drebulės mediena rekomenduojama dėl savo valymo savybės - degdama valo kaminus nuo suodžių, dėl to geriausiai ją kūrenti kartu su beržu. Taip pat šios malkos nepakeičiamos rūkykloms – rūkant mėsą ar žuvį.

Visų lapuočių medžių malkų anglys rekomenduojamos kepti šašlykams. Nereikia pamiršti, kad lapuočių medžių malkas rekomenduojama kūrenti tik gerai išdžiovintas, nes jos pasižymi dideliu dervų kiekiu (išskyrus juodalksnio, baltalksnio malkas), kitaip šlapio medžio dervos gali padaryti neatitaisomų padarinių Jūsų šildymo katilams.