Parduodamos malkos (spygliuočių)

Mūsų įmonė prekiauja aukštos kokybės spygliuočių medžių malkomis. Klientams galime pasiūlyti eglių ir pušų malkų. Eglinės malkos priskiriamos trečiajai kaitrumo grupei, pušinės – antrajai.

Eglinės malkos lengvai užsidega ir dėl spragsėjimo, kurio metu ant grindų gali patekti karštų žiežirbų, nerekomenduojamos atviriems židiniams. Tačiau uždariems židiniams su kapsule eglines malkas naudoti galima. Eglės mediena sakinga, greitai pasiekianti kaitrumą, greičiau sudega. Malkų tankis 250 – 350 kg/m3.

Eglynai Lietuvoje užima daugiau kaip 20 proc. visų miškų ploto. Šie medžiai auga lėtai ir gyvena apie 250-300 m., o kartais iki 500 metų. Kamienų skersmuo iki 1 m, daugiausia – 2,5 m. Didžiausi eglynų masyvai yra Dainavos giria Dzūkijoje ir Labanoro giria Aukštaitijoje.

Eglės mediena labai minkšta, lengva, todėl, lengvai apdorojama. Greitai džiūsta ir džiūdama mažai traukiasi. Kadangi eglė yra sakinga, degdama skleidžia specifinį, malonų kvapą.
Eglines malkas rekomenduojame uždariems metaliniams ir kokliniams pečiams.

Pušinės malkos labai lengvai užsidega, šiek tiek spragsi, yra sakingos. Šios malkos dega ir drėgnos. Pasižymi specifiniu, tačiau maloniu kvapu, todėl dažnai dėl šio malonaus kvapo naudojamos kūrenti židinius. Pušies malkos taip pat rekomenduojamos kokliniams pečiams.

Lietuvoje vyrauja pušynai, išplitę nederlinguose smėlio ir priesmėlio dirvožemiuose. Jie sudaro daugiau kaip trečdalį (36,5 proc.) šalies miškų ir užima 716 tūkst. ha. Didžiausi pušynų masyvai driekiasi Dzūkijoje ir Aukštaitijoje. Pušynuose yra 167 mln. m3 medienos.

Dauguma pušų išaugina tiesius, aukštus, cilindro formos kamienus, bet jų forma gali priklausyti nuo augimvietės regiono ir ekologinės būklės. Priklausomai nuo regiono kamienai gali būti kreivi arba šakoti, mediena gali būti skersasluoksniuota. Kamieno ilgis be šakų, esant optimalioms sąlygoms siekia 20 m, kai bendras medžio aukštis iki 48 m, skersmuo 0,4−0,6 m, kartais siekia 1 metrą. Gana nereiklios pušų rūšys auga labai greitai ir per metus gali užauginti 7,8 m³/ha medienos per metus. Medžiai kertami sulaukę 100−120 metų, aukštos kokybės medienai gauti kertamos daugiau nei 160 metų sulaukę pušys.

Pušies mediena yra vidutinio tankio – 520 kg/m³ esant 12−15 % drėgniui ir tai yra gana sunki mediena lyginant su kitais spygliuočiais. Pušies medienos šiluminė vertė 1700 kWh/m³.